wychowawcy

Katarzyna Fołtyn – Właścicielka i Dyrektor Przedszkola

Witam serdecznie.
Nazywam się Katarzyna Fołtyn i jestem Dyrektorem oraz właścicielką Przedszkola Niepublicznego Art-Child w Krakowie.

Ukończyłam z wynikiem celującym Studia Podyplomowe z zakresu Inżynierii Finansowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskałam również tytuł magistra Zarządzania Finansami.
Posiadam przygotowanie pedagogiczne oraz wykształcenie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Komunikuję się w języku angielskim oraz rosyjskim.

Będąc  mamą 7-letniej Emilki, którą widzicie Państwo na naszej stronie internetowej, postanowiłam stworzyć przedszkole, o jakim zawsze marzyłam. Uzupełniłam je o rzeczy, których brakowało mi w placówkach, do których uczęszczała Emilka. Od czasu, gdy mam własne dziecko, jestem niezwykle  wyczulona na potrzeby oraz  niedolę  maluchów. Dlatego sama sprawuję pieczę nad placówką. Pomagają mi wspaniałe, wybrane z najlepszych Panie Nauczycielki.  Możecie być Państwo pewni, że powierzone nam Wasze pociechy, będą pod najlepszą opieką.

Nadzór pedagogiczny pełni nauczyciel dyplomowany mgr Zbigniew Jacek Fołtyn.

 

Pani Natalia – Nauczyciel oraz Psycholog

Nazywam się Natalia.
Pochodzę z Ukrainy. Od kilku lat mieszkam w Polsce. Mówię biegle w języku polskim, ukraińskim oraz rosyjskim.

Z wykształcenia jestem nauczycielem . Posiadam dyplom z psychologii. W naszym Przedszkolu prowadzę również zajęcia logopedyczne.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w żłobku, przedszkolu oraz w szkole opiekując sie dziećmi w różnym wieku.

W pracy z podopiecznymi będę stawiać na wszechstronne wspomaganie rozwoju dzieci ze szczególnym uwzględnieniem sfery emocjonalnej i interpersonalnej.
Będziemy uczyć się umiejętności przydatnych w życiu poprzez wspólną i aktywną zabawę, zajęcia grupowe i edukacyjne.

Pani Ewa – Lektor języka angielskiego

Mam na imię Ewa.
Posiadam Dyplom Animatora Kultury o specjalizacji Arte Terapia.
Po zakończeniu edukacji przez 10 lat mieszkałam w Anglii, co pozwoliło mi nabrać płynności i swobody w komunikowaniu się w języku angielskim. Podczas pobytu za granicą zdobyłam również kwalifikacje NVA – Diploma in Health and Social Care.
Wierzę, że dziecko najwięcej wiedzy przyswaja w trakcie zabawy, dlatego głównie w ten sposób uczę dzieci języka angielskiego. Na zajęciach nie zabraknie rytmicznych piosenek, gier i zabaw.
Praca z dziećmi daje mi dużo radości, uśmiechu i satysfakcji. Zawsze z zaciekawieniem przyglądam się dziecięcej kreatywności i nieograniczonej wyobraźni, co niejednokrotnie pozwala mi nabrać świeżego spojrzenia. Wolny czas lubię spędzać z książką i filmem.

 

Pani Żaneta – pomoc nauczyciela oraz pielęgniarka

Mam na imię Żaneta.
Ukończyłam Studium Pielęgniarskie. Przez kilka lat pracowałam w szpitalu. Większość życia poświęciłam pracy z dziećmi. Pogłębiam wiedzę z zakresu pedagogiki waldorfskiej. Jestem również opiekunem kolonijnym. Interesuje mnie poszerzanie informacji z zakresu pedagogiki dziecięcej. Chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami z rodzicami przedszkolaków. Bardzo cenię sobie pracę w przedszkolu. Cieszy mnie fakt, że dzieci do mnie lgną.

Magdalena Kasperczyk – logopeda

Jestem absolwentka podyplomowych studiów logopedycznych na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Posiadam również wyksztalcenie magisterskie z zakresu pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
W swojej pracy zajmuję się wczesna interwencją logopedyczną, opóźnionym rozwojem mowy, terapią dzieci ze spektrum autyzmu, wadami wymowy. Brałam udział w wielu szkoleniach z zakresu diagnozy i terapii zaburzeń mowy. Nadal wzbogacam swoja wiedzę i umiejętności.
Obecnie prowadzę indywidualne i grupowe zajęcia logopedyczne w przedszkolach.

Pani Ela – pomoc nauczyciela oraz nasz fotograf

Na imię mam Ela. Jestem studentką psychologii. Szczególnie pochłania mnie tematyka psychologii dziecięcej. Choć od stopnia magistra dzielą mnie dwa lata, codziennie staram się czerpać doświadczenie pracując z dziećmi. Świetnie się z nimi dogaduje i wydaje się, że świetnie mnie odbierają. Poza studiami i pracą nie brakuje mi czasu na rozwijanie zainteresowań. Wracając z pracy zasiadam do mojego małego warsztatu, gdzie pochłania mnie malarstwo, a gdy za oknem jest ładna pogoda zabieram ze sobą aparat i idę malować nim świat na zdjęciach.